Scandlines
Bilety promowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, tel. 57 737 37 78
Rezerwacja promu: tel. 57 737 37 78

O Scandlines

Scandlines to niemiecko-duńskie przedsiębiorstwo promowe, które powstało w 1998 roku, a dzisiaj jest jednym z największych operatorów promowych w Europie. Początki firmy datuje się na rok 1903, kiedy to zaczęło działać pierwsze regularne połączenie promowe między Niemcami a Danią.

Do 2012 roku Scandlines obsługiwało pięć głównych tras promowych:

  • Sassnitz - Trelleborg
  • Rostock - Trelleborg
  • Rostock - Gedser
  • Puttgarden - Rodbby
  • Helsingor - Helsingborg

Przewoźnik Scandlines oferuje najszybsze połączenia pasażerskie oraz frachtowe między Niemcami, Danią i Szwecją. Rejsy na wszystkich trasach odbywają się kilka razy w ciągu dnia, dzięki czemu Klienci zawsze mogą dopasować podróż do swoich potrzeb. Pomimo częstych przepraw, w okresie wzmożonego ruchu m.in. w sezonie letnim, w okresach świątecznych i podczas weekendów, pojawiają się problemy z miejscami na pokładach. Warto wcześniej zaplanować podróż i zrobić rezerwację z wyprzedzeniem.

W 2012 roku Stena Line wykupiła od Scandlines m.in. trasy: Sassnitz - Trelleborg oraz Rostock - Trelleborg. Dzięki temu Scandlines skupiło się na ulepszeniu i rozbudowaniu trzech pozostałych tras: Puttgarden - Rodby, Rostock - Gedser oraz Helsingor - Helsingborg. Firma cały czas rozwija się, kładąc szczególny nacisk na unowocześnienie swoich statków, aby podnieść komfort podróży oraz dostosować jednostki do europejskich dyrektyw ekologicznych. W tym celu rozpoczęto hybrydyzację floty. Promy hybrydowe mniej zanieczyszczają środowisko poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Flota Scandlines liczy dziewięć jednostek, które pływają między sześcioma portami Morza Bałtyckiego. Wszystkie promy są komfortowo wyposażone. Na pokładach znajdują się restauracje, bary, kawiarnie, sklepy oraz miejsca zabaw dla dzieci.

Według informacji prasowej w 2012 roku Scandlines przewiozło 11.7 mln pasażerów, 2.7 mln samochodów oraz 0.8 mln ciężarówek na trzech trasach Puttgarden-Rodby, Rostock-Gedser i Helsingor-Helsingborg.